Farní sbor ČCE v Merklíně u Přeštic

"Jeden jest Mistr váš, Kristus, vy pak všichni bratři jste." Mat. 23,8

Prohlížet příspěvky publikované Květen 12, 2016

Rádi bychom na pravidelné schůzky s vážnějším i zábavným programem pozvali (nejen evangelické) mládežníky, kteří se zajímají o otázky víry, poznávání bible a uvítají příležitost k setkávání s vrstevníky a rozhovorům, ale také různým zábavným hrám.

Uvažujeme o termínu schůzek v pátek od 16 do 18 hodin v Tichotově síni evangelického kostela.

Podle časových možností zájemců je možno termín přizpůsobit, není určen pevně. S návrhy na jiné vhodné časy setkání dorostu můžete kontaktovat bratra faráře.

…naleznete zde.

Jeroným Pražský – Evropan, vzdělanec, buřič

30. května 2016 uplyne 600 let od upálení univerzitního mistra Jeronýma Pražského. Rozporuplná osobnost geniálního myslitele, který byl zároveň označován jako enfant terrible středověkého univerzitního světa, zůstává nezaslouženě ve stínu Mistra Jana Husa.

Naše církev chce připomenout mučednickou smrt Husova mladšího kolegy a přítele Jeronýma Pražského festivalem, který se uskuteční v neděli 28.5.2016 na Střeleckém ostrově v Praze. Program festivalu je k dispozici tady.

Ti, kdo cestu do Prahy nebudou moci absolvovat, mohou v neděli 29.5.2016 sledovat některý z pořadů, které k tomuto výročí připravuje Česká televize. Informace o pořadech je zde.

Powered by WordPress Web Design by SRS Solutions © 2024 Farní sbor ČCE v Merklíně u Přeštic Design by SRS Solutions